Dziecięca Orkiestra Onkologiczna

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna to szlachetna perła w moim sercu. Orkiestrę tworzę wraz z Fundacją ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

To jedyna orkiestra na świecie, która koncertuje tylko raz w roku!

Ale za to z kim i gdzie?

Koncertowaliśmy z jedną z najlepszych orkiestr na świecie, z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach! Gościliśmy na estradach siedziby NOSPR, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Opery w Bytomiu i Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu!

W lutym 2019 r. odbył się niezapomniany wspólny koncert ISKIERKA SYMFONICZNIE ze wspomnianą znakomitą orkiestrą – NOSPR oraz z solistami, chórem i aktorami, koncert stał się synonimem potęgi sztuki, nauki, medycyny i biznesu.

14 lat temu wraz z Fundacją Iskierka stworzyliśmy unikalny, funkcjonujący do dzisiaj model muzykoterapii z wykorzystaniem potężnego instrumentarium perkusyjnego do walki z nowotworem.

Każdy nasz koncert to wydarzenie artystyczne o wielkim wydźwięku artystycznym, społecznym, socjologicznym i medialnym.

Mówiono o nas w:

Dzień Dobry TVN

TVP3 Katowice

oraz pisano w WYSOKICH OBCASACH –  Piotr SUTT – Wywiad Wysokie Obcasy

Artyzm, doświadczenie i dobro są nadrzędnymi wartościami projektu zyskującego kolejnych artystów i dziesiątki tysięcy wyświetleń.

Wspólnie nagraliśmy już trzy płyty a występowaliśmy z wielkimi gwiazdami muzyki klasycznej, pop, jazzu i reagge.

Raz Dwa Trzy, Natalia Kukulska, Mika Urbaniak, Grupa MoCarta, Paulina Przybysz, Anna Jurksztowicz, Daria Zawiałow, Natalia Grosiak, Renata Przemyk, Artur Andrus, Kamil Bednarek, Maciej Miecznikowski i wielu wielu innych…

To niezapomniane przeżycie grać z Dziecięcą Orkiestrą Onkologiczną. Dla mnie to największe wydarzenie artystyczne w roku i zarazem największe wyzwanie, gdyż muszę być: dyrygentem, reżyserem, solistą, aranżerem, ale przede wszystkim zawsze zostaje Piotrem, częścią najwspanialszej orkiestry na świecie!

Ich siła, wola walki, energia i radość wystarcza nam na cały rok, do kolejnego, jakże oczekiwanego spotkania.

Do zobaczenia!