Współpraca z kompozytorem Piotrem A. Komorowskim

Wieloletnia współpraca z kompozytorem Piotrem A. Komorowskim zaowocowała szeregiem kompozycji powstałych po wielogodzinnych rozmowach, próbach, analizach, prezentacjach możliwości sonorystycznych i technicznych instrumentów, technik wykonawczych i kompozytorskich oraz możliwości współczesnej elektroniki i akustyki.

Wspaniałe kompozycje dedykowane duetowi Piotr i Bartłomiej Sutt wykonujemy z wielkim powodzeniem i doskonałym przyjęciem przez publiczność na licznych koncertach w ramach międzynarodowych festiwali muzyki najnowszej i współczesnej (USA, Włochy, Ukraina, Polska).

Charakterystyczne brzmienie warstwy perkusyjnej  to efekt sugerowanego przez nas połączenia klasycznych, etnicznych, unikalnych, elektronicznych i eksperymentalnych instrumentów oraz konwencjonalnych i nowatorskich technik wykonawczych, jak również nieograniczonej kanonami artykulacji. Zastosowany w kompozycjach spektralizm, synergia instrumentów analogowych z elektronicznymi i przetwarzanymi komputerowo oraz kadencyjność tworzą nowoczesne organiczne formy o szerokim paśmie brzmienia.

W każdym dziele kompozytor pozostawił nam pewną dowolność, możliwość improwizacji i tworzenia dzieła żywym, dzięki pracy z materią dźwięku w czasie rzeczywistym. To jest możliwe tylko w przypadku pełnego artystycznego zaufania, za które z całego serca dziękuję!

Trzy dzieła Piotra Komorowskiego zarejestrowaliśmy na jego autorską płytę Wyprawa do wnętrza dźwięku, która dosłownie niebawem ukaże się na rynku dzięki wydawnictwu DUX.

Synergia na duo perkusyjne i warstwę elektroniczną (2018)

Wyprawa do wnętrza dźwięku na duo perkusyjne i warstwę elektroniczną (2015)

Dialogi na 2 perkusistów i orkiestrę smyczkową (2016)